RS 125

אופנוע ספורט אמיתי המתאים לרוכבים מגיל 16 ומעלה ולבעלי רישיון A2

ה-RS125, אחד מסמלי ה-DNA  המוכרים של אפריליה בכל העולם. בזכות 25 שנות ייצור ללא הפסקה של אופנועים תחת קוד הדגם הספורטיבי ביותר בקטגורית ה-125 סמ"ק. מחירו של האפריליה RS125 הנו 29,297 שקלים כולל מע"מ (ללא אגרות רישוי). לרגל ההשקה, יימכרו חמשת היחידות הראשונות במחיר של 28,298₪ כולל אגרות ומע"מ.

 

גם אחרי 25 שנות יצור והתפתחות טכנולוגית, ה-RS125 הוא נקודת הייחוס בעבור כל אופנועי הספורט המוקדשים לרוכבי קטגורית רישיון ה-A2, כשכולו סגנון ונכונות לתת את הביצועים הטובים ביותר על המסלול ועל הכביש הציבורי. ה-RS125 שהוצג לראשונה כאופנוע דו פעימתי ב-1992, הוא הדוגמה הבולטת ביותר לשילוב ידע שנצבר במסלול, בתוך אופנועים המתוכננים לכביש הציבורי. את הניצחון הראשון גרף ה-RS125  לראשונה כבר בשנת הצגתו, עם ניצחונו של אלסנדרו גרמיני. במהלך השנים, רוכבי מרוצים רבים התחרו עם ה-RS125 וזכו באליפויות אירופאיות מקומיות ובאליפות הגראנד פרי העולמית, בין הרוכבים ניתן למצוא את ולנטינו רוסי, רוברטו לוקאטלי, גאבור טאלמאשי ואלבארו באוטיסטה.

 

ה-RS125 מצויד במנוע קומפקטי מסוג ארבע פעימות מקורר נוזל אמין וחזק, עם ארבעה שסתומים בראש הצילינדר היחיד וזוג גלי זיזים (DOHC). המנוע מספק 14.6 כ"ס המושגים ב-10,750 סל"ד (הספק המקסימום האפשרי לקטגורית רישיון A2) ובעל גיר בן שישה הילוכים, מוזרק דלק ומותאם לתקן יורו 4. למערכת הגיר ניתן להתאים מערכת Quick Shift (כתוספת), המאפשרת העברת הילוכים מדויקת ומהירה, ללא שימוש בקלאץ', וזאת בהתאם ליכולות המסלול של האופנוע, על מנת לעזור לרוכב בקיצור זמני הקפה.

 

ה-RS125 מדגיש את התשוקה של אפריליה לספורט באמצעות מאפיינים של אופנוע סופרבייק אמיתי. תנוחת הרכיבה עם זוג ידיות Semi Clip On הממוקמות בקדמת משולש ההיגוי, המעטפת האווירודינאמית המלאה (פיירינג), שילדת האלומיניום, המנוע הגמיש והמכלולים המשובחים, כולם מקרבים את ה-RS לאחיו הגדול, אלוף הסופרבייק והסופרספורט העולמי, ה-RSV4 בעל הסממן המובהק של אופנועי הספורט של אפריליה בשנים האחרונות, תצורת שלושת הפנסים הקדמיים הייחודית.

 

השלדה הספורטיבית העשויה אלומיניום מעניקה לאופנוע את יכולותיו הדינאמיות. ה-RS125 הוא היחיד בקטגוריה הספורטיבית בעל שלדה מסוג זה. המתלה מלפנים מסוג USD (הפוך) בקוטר 40 מ"מ ומהלך של 110 מ"מ, ומתלה אחורי יחיד (מונושוק) הנמתח מעל לזרוע האחורי האסימטרית, בעל מהלך של 120 מ"מ. מערכת הבלם הקדמי עושה שימוש בקאליפר רדיאלי עם ארבע בוכנות, האוחז בדיסק קדמי גדול ממדים של 300 מ"מ כשמאחור, הדיסק הינו בקוטר 200 מ"מ. 

 

ה-RS125 מצויד במערכת ABS תוצרת Bosch ומאובזר בלוח שעונים הנשלט מהכידון וכולל: שעון סל"ד, תצוגה מלאה למצבי דיאגנוסטיקה שונים, מד דלק, מד טמפרטורת נוזל קירור, מצב מצבר, שעון זמן ואפילו שעון למדידת זמני הקפות (עד 20 הקפות). מיכל הדלק בנפח של 14 ליטרים הגדול בקטגוריה ומאפשר טווח רכיבה גדול במיוחד. ה-RS125 זמין בזוג צביעות: שחור-אדום ואפור-אדום, ושתיהן כוללות את הכיתוב הענק של האות "a" של אפריליה, בדומה לאופנועי הספורט הגדולים של החברה.
דגשים והערות

מחיר:
28,298 שח
* מחיר מזומן
  • המחיר בש"ח למזומן כולל מע"מ
  • המחיר אינו כולל אג' רישוי והוצאות רישוי
  • אפשרות של 12, 24, 36 תשלומים
  • החברה רשאית לעדכן את המחיר בכל עת.
  • נתונים אלו נמסרו ע"י היצרן ועלולים להשתנות בכל זמן וללא כל הודעה מוקדמת. ט.ל.ח.
מאפינים מאפינים מאמרים מאמרים ספר רכב Url

מפרט טכני

גובה מושב
82
נפח מנוע
125
סוג מנוע
חד צילנדר, 4 פעימות, 4 שסתומים, זוג גל זיזים עליונים (DOHC)
בלם קדמי
דיסק יחיד בקוטר 300 מ"מ עם קלאיפר רדיאלי בעל 4 בוכנות
בלם אחורי
דיסק יחיד בקוטר 218 מ"מ עם קליאפר בעל בוכנות 30 מ"מ
הזנת דלק
אלקטרונית
נפח מיכל דלק
14.5